Тиждень ЦК мовних дисциплін — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

 

У День української писемності та мови викладачі циклової комісії мовних дисциплін Юлія Семенова, Галина Гасюк, Христина Сапужак, Леся Мастикаш та Лідія Ільків долучились до акції, яку проводить Українське радіо - 16-й радіодиктант національної єдності, і організували написання диктанту у групах коледжу.

Також відбулася студентська науково-практична конференція, в якій брали участь студенти коледжу всіх спеціальностей.

Мета конференції: розширити відомості про розвиток української мови, проаналізувати практичне застосування мови в усному та писемному мовленні.

На засіданні літературного  гуртка «Рідна мова» було зазначено, що «....свято рідної мови стосується не лише філологів, оскільки мовні проблеми повинні непокоїти всіх, кому не байдужа доля всієї України. Проаналізувавши багато фактів, прочитавши багато поезій, проспівавши багато український народних пісень- це ще раз підтвердило загальновідомий факт: українська мова – одна із найбільш милозвучних у всьому світі і такої більше не знайти. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Василя Стефаника, Михайла Коцюбинського …

Викладачі циклової комісії розповіли студентам, що День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента України і  його відзначеннямає підвищити престиж української мови серед молоді та підтримувати традиції українського народу.

Святкові заходи приурочені до Дня української писемності та мови завершились, але ми сподіваємось, що любов до рідного слова, його розвиток та збагачення матимуть лише продовження. Адже саме такими заходами, можна   покращувати культуру мовлення, збагачувати словниковий запас та виховувати почуття людяності, чесності, гордості тим, що ти Українець і мова в тебе-Українська.