Прес-конференція:"Моє місто (село) в роки німецької окупації" — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

 

22 березня у коледжі, з ініціативи викладачів циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін (голова циклової комісії Наталя Мозола), було організовано та проведено прес - конференцію: «Моє місто(село) в роки німецької окупації».

Метою конференції було: ознайомити з істричним минулим рідного краю; виховувати в студентах почуття поваги до подій минувшини; поглибити знання з гуманітарних дисциплін, зокрема історії; формувати повагу до культурно-історичної спадщини української нації; сприяти інтелектуальному і духовному розвитку студентів; реалізувати їхній творчий потенціал та створити умови для його розвитку; важливість для прийдешніх поколінь збереження історичної пам’яті.

«...У кожного з нас є своя мала батьківщина, де ми народилися, вчились, виросли та зробили свої перші дорослі кроки. Для всіх нас таким місцем є наше рідне місто(село). Кожна місцевість багата  на історічні події. Життя кожного населеного пункту в роки німецької окупації сповнене трагізму. Пройшло багато десятиліть, але і зараз залишаються невідомі та спірні сторінки історії тих подій. Прагнення більше дізнатися про своє місто чи село за часів окупації підказало вибір теми, яка була висвітлена учасниками конференції. Адже в навчальному закладі навчаються студенти з різних регіонів України....» В роботі конференції прийняли участь студенти  з різних спеціальностей коледжу

Проблема конференції: відкриття «темних плям » в історії рідного краю в роки німецької окупації.

На конференції  прозвучали доповіді: "Львів в роки німецької окупації", Віта Шелест група Пв(н) –16, науковий керівник: Ольга Туркало; "Львівські гетто в часи німецької окупації: тюрма на Лонського" Богдан Козак група Пв(н)–16, науковий керівник: Мирослава Ільчишин; "Коломия під нацистським гнітом" Вікторія Надурак група Пв (н) –26, науковий керівник: Мирослава Ільчишин; "Німецький окупаційний режим в Києві" Діана Момотюк група  Пв(н)– 26, науковий керівник: Ольга Туркало; "Місця нацистського терору натериторії Івано-Франківщини 1941-1944 роки" Вікторія Василів група Пв(н)– 16, науковий керівник: Наталя Мозола.

Слід відмітити актуальність кожної з тем доповідей, а також інтерес студентів до дослідження однієї з найтрагічніших і найгероїчніших сторінок історії рідного міста (села) – німецької окупації. Всі доповіді супроводжувалась презентаціями та ілюстративними матеріалами. Зміст доповідей  свідчить про високу якість підготовки студентів науковими керівниками.