"Наш біль - Чорнобиль" — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

26 квітня 2017 р. виповнюється 31 рік з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття, що трапилась на четвертому енергоблоці ЧАЕС, де в результаті серії теплових вибухів був повністю зруйнований реактор.

Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики  як за кількістю загиблих,  так і постраждалих людей  від її наслідків. Чотири букви ЧАЕС - стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних створінь. Чорнобиль - біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

В рамках акції пам’яті та з метою вшанування полеглих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, викладачами циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Наталією  Мозолою, Мирославою  Ільчишин, Ольгою  Туркало було організовано та проведено загальноколеджівський виховний захід «Наш біль-Чорнобиль».

Учасниками заходу було запалено свічку пам’яті, після чого хвилиною мовчання присутні в залі вшанували полеглих  героїв-ліквідаторів наслідків страшної аварії, хто віддав життя за наше майбутнє, хто захистив собою рідну землю. Звучали вірші, скорботні пісні, було переглянуто документальний фільм «Чорнобиль. Як це було».

До заходу, були залучені студенти коледжу: Вікторія Надурак –ПВ(н)26,  Вікторія Василів Пв(н) – 16,  Михайло Юркевич Пв(н) – 16, Андріяна Сікора Пв(н) –16,  Людмила Колєсніченко ПВ(н) – 26, Володимир Сапйолкін ПК (н) –16, Ярина  Колодій Пв(н) – 16, Наталія Відзівашець ПК(н) – 16, Анастасія Ковалик Пв(н)-16 та інші.

Пам'ять про цю катастрофу повинна пробудити у кожного з нас почуття відповідальності за світову екологію, адже саме Чорнобильська аварія підтверджує, що нехтування правилами безпеки на виробництві та байдужість до навколишнього природнього середовища є основною зброєю у масовому вбивстві людства.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.

Кожного року біль Чорнобиля відгукується у серці кожного з нас, назавжди залишаючи у пам’яті подвиг людей з радіоактивним лихом. Вічна слава героям! Вічна слава!!!