«Без знання своєї історії – немає нації» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладачем циклової комісії мовних дисциплін – Лідією Ільків, для студентів І та ІІ курсів, груп Фн-Оц-16, ХТ(н)-16, Грс-16, Фн-Оц-15, ПВ(н)-15, КТ(н)-15, організовані екскурсії до Музею визвольної боротьби України.

Метою заходу було  ознайомлення студентів зі складними і трагічними сторінками нашої історії, жертовністю кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули  Українську Державу.

Напрочуд цікава розповідь старшого наукового співробітника музею –  Світлани Кочергіної, яка розповіла студентам «... про музей, який  розташований у будинку колишнього Стрілецького товариства по вулиці Лисенка 23-а, в південній частині мальовничого Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». В музеї  у хронологічній послідовності висвітлені основні етапи боротьби за Самостійну Соборну Українську  Державу, і охоплюють період від кінця ХІХ – до початку 90-х рр. ХХ століття.

Студенти у першому та другому залах мали змогу побачити перший етап боротьби за суверенність українських земель, починаючи від спортивно-гімнастичних молодіжних організацій «Сокіл» та «Січ», основна мета яких була у вихованні фізично здорової та національно свідомої української молоді Галичини та Буковини. На карті поширення, розкриває сокільських філій-гнізд в Західній Україні, складеній у 1913 році, наглядно представлено масштабність цього руху серед українського суспільства. Музейні унікальні пам'ятки висвітлюють формування та бойовий шлях Леґіону Українських Січових Стрільців – першої української військової формації у ХХ століття. Фрагменти зброї піднятої в районі боїв УСС на горі Маківка, світлини, документи - яскраво розкривають історію УСС.

Значне місце в експозиції музею відведено пам'яткам, що пов'язані з подіями в Україні 1917 – 1921 років та  створення Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, самовідданою боротьбою з загарбниками (зразки тогочасної зброї, реконструкція військового однострою Армії УНР. У третьому залі знаходяться документи і матеріали міжвоєнного періоду: утворення та боротьба за відновлення Незалежної Української Держави підпільно-революційних організацій - Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів; постання на Закарпатті Карпатської України – незалежної української держави; бої Карпатської Січі (армії Карпатської України ,окремо представлена діяльність військових підрозділів ОУН – Військових Відділів Націоналістів (ВВН) та куренів «Нахтігаль» і «Роланд»; пропагандивних Похідних груп ОУН, а також комплекс документів, який висвітлює події проголошення Акту відновлення Української Державності 30 червня 1941 р.

Значна частина експозиції присвячена діяльності бойових підрозділів Української Повстанської Армії на теренах Західної України.

Також  в експозиції відведено місце про більшовицькі репресії на Західній Україні, масові вивезення галичан до Сибіру, їх життя та діяльність в таборах, нелегку долю вивезених греко-католицьких священників, української інтелігенції.

Надзвичайно цінні та рідкісні експонати, документи, мапи, фотографії, відео епохи ХХ століття відкривали всю повноту трагізму нашого народу в непростій його боротьбі за свою соборну незалежність впродовж більш як вже цілого століття.

Як зауважила організатор екскурсій, Лідія Ільків «…подібні заходи є невід’ємною запорукою належного патріотичного виховання підростаючого покоління..»