«Моя професія — мій особистий внесок у розвиток держави!» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Вступ до фаху – один з видів практики в процесі якого студенти нового набору детальніше знайомляться з навчальним закладом та своєю майбутньою професією. За час проведення навчальної практики викладачі коледжу намагаються пояснити студентам, наскільки необхіднісьогодні для кожного  міцні теоретичні та практичні знання.

Нині ефективність фінансово-економічної діяльності держави залежить від двох основних факторів, а саме: економічної освіченості нації та майстерності професіоналів. Без достатньої кількості висококваліфікованих професіоналів неможливо забезпечити відповідну результативність фінансово-економічної діяльності та надійність і стабільність економічної системи, як регіону так і країни в цілому.

Особливостями даної практики є ознайомлення студентів з майбутньою спеціальністю, з навчально-виховним процесом у виші та розкриття особливостей професійної діяльності, прищеплення любові до майбутньої професії; ознайомлення з вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики щодо знань, умінь і практичних навичок. Студентів ознайомили з історією навчального закладу, організацією навчального процесу, інформаційно-методичним забезпеченням навчального процесу, роботою студентського самоврядування у ЛККЕіП, правилами техніки безпеки та охорони праці тощо.

Основна увага приділялась питанню щодо прав та обов'язків студентів, мотивації до навчання студентів, ознайомленню з переліком посад, які можуть обіймати студенти після закінчення навчального закладу, вивченню правил внутрішнього розпорядку навчального закладу та гуртожитку, обговоренню факторів, що вплинули на вибір студентами спеціальності.

Навчальні екскурсії у заклади готельно-ресторанного господарства, правоохоронні органи, сферу бізнесу та комерції, фінансово-кредитні заклади, дають можливість першокурснику, краще зрозуміти його вибір фаху.

 

 

Для прикладу, студенти «Фінанси, банківська справа та страхування», спеціалізація «Оціночна діяльність» відвідали  «Кредобанк», де студентів начальник відділення Петро Костів ознайомив з роботою установи, історією її розвитку, умовами кредитування та оподаткування, здійснення депозитних операцій, роботою з фізичними та юридичними особами, відкриттям та закриттям рахунків, виготовленням та користуванням платіжними картками— нові технології, способи захисту своїх грошей та фінансової інформації, роль Національного банку України в управлінні банками та впливом на економіку України.

Представник Львівської обласної дирекції страхової компанії «Універсальна» Любов Котула, гостинно зустріла студентів коледжу, розповіла про історію компанії, її поступовий шлях щодо світового визнання, повідомила про види страхових послуг, які гарантує компанія, відповіла на численні запитання про специфіку роботи системи страхових послуг у країні в цілому та компанії зокрема. Також  студентам запропонували роботу страхового агента після закінчення навчання в коледжі  .

Студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» відвідали навчальний хостел «На Золотій» та  готельно-ресторанний комплекс «Волтер», де змогли на власні очі побачити діяльність одного з кращих комплексів. Володимир Терешко, український підприємець, президент «NTON Group», розповів про історію виникнення, становлення і перспективи розвитку закладу в цілому і готелю, зокрема. Майбутні фахівці мали змогу побачити затишні комфортабельні номери різних категорій, з цікавим дизайном та сучасним сервісом.

 

Студенти коледжу мали змогу відвідати і музей споживчої кооперації Львівщини, який розташований у приміщені навчального закладу. Провела екскурсію викладач вищої категорії Марія Ільків, яка розповіла про історію розвитку споживчої кооперації, навчального закладу, кооперативного руху, кооперативної освіти та про видатних кооператорів, які внесли вагомий внесок у розбудову кооперації регіону та економіку країни загалом.

Завершує експозицію музею стенд, що символізує майбутнє споживчої кооперації, на якому розміщені світлини кращих молодіжних колективів і працівників, яким належить заповнювати нові сторінки славної історії кооперації краю.

За роки свого існування музей став осередком виховання студентської молоді на християнських засадах кооперативного руху, високоморальних кооперативних цінностях і принципах взаємодопомоги, співпраці і взаємовідповідальності, ідеалах добра і справедливості.

Навчальна практика «Вступ до фаху» довела свою ефективність, практичну корисність та підтвердила правильність вибору першокурсниками майбутньої професії, де вони отримали перше уявлення про свій фах, що в подальшому спонукатиме їх до отримання ґрунтовних професійних знань та практичних навичок, які стануть їх конкурентними перевагами під час працевлаштування та визначитись в майбутньому з базою проходження виробничої практики

Маємо надію, що і подальша співпраця з даним організаціями, буде сприяти формуванню практичних вмінь та навичок майбутніх спеціалістів.

Перші знання про свій фах студенти мали змогу проявити і відобразити у стінгазетах на тему: «Моя професія — моє майбутнє, мій особистий внесок у розвиток держави»!