«Михайло Грушевський – видатний державотворець та український історик» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

«…суспільність, що має віру в себе,

мусить мати і відвагу глянути на неприкрашену
правду свого минулого, 

щоб зачерпнути в ній не зневіру, а силу».

М.С. Грушевський.

9 жовтня 2017 року студенти третього курсугруп ПВ (н) - 15, ПВ (н) – 25, ПВ-16 -відвідали Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, який засновано у травні 1998 року.

Михайло Грушевський приділяв значну  увагу вищій освіті, видавав підручники для початкової та середньої школи. Варто передусім назвати підручник “Історія України”. Своєю політичною діяльністю та науковою творчістю Михайло Сергійович сприяв національному самопізнанню та відродженню, відстоювання української національної освіти: українській мові, українській історії, українознавству, етнології та екологічній культурі на національній основі. На це були орієнтовані як його теоретичні праці, так і практична педагогічна діяльність.

 

За допомогою екскурсійного супроводу та експонатів студенти  коледжу занурились в атмосферу епохи в якій жив і творив науковець, поринули в події  22 січня 1919 року на Софіївський майдан у Києві, де було проголошено довгоочікуваний  Універсал: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України…».

Відвідувачі мали можливість почути про дитинство і юність М. Грушевського, навчання, Львівський період, повернення до Києва,роботу  у Центральній раді, еміграція, Грушеський-академік, політичні погляди М. Грушевського, праці та художня спадщина, останні роки життя.

Продовження знайомства зі    спадщиною  та діяльністю будівничого нації – Михайла Сергійовича Грушевського відбулося в стінах коледжу, де студенти підготували презентації та науково-пошукові роботи, присвячені його життю і творчості.

«...Михайло Грушевський належить до тих особистостей, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу, і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї всього свого життя - самоствердження свого народу. Пам’ять про нього - вічна, а його наукові праці - невичерпне джерело мудрості, з якого молодь повинна щоденно черпати та навчатись. Саме з іменем Михайла Грушевського, його спадщиною, пов’язані ідеї відродження української науки, громадської  думки, відродження історичної свідомості і національної гідності народу....» – зазначили керівники груп, викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін: Руслана Юзьків, Соломія Мисак,Оксана Козак.