« …Незнання законів не звільняє від відповідальності...» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

«…хочеш Людиною справжньою стати,

наші закони навчись поважати.

Навчись їх виконувать завжди і всюди,

тоді і тебе поважатимуть люди!..»

У межах роботи з попередження злочинності серед підлітків, спрямованої на формування правової свідомості, навичок та звичок правомірної поведінки молоді, правоосвітньої та правовиховної роботи, викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін організували загальноколеджівську зустріч - бесіду з представниками Шевченківського районного відділу поліції м. Львова для студентів І та ІІ курсів коледжу. 

На захід були запрошені інспектори з ювенальної превенції Ірина Леськів та Ольга Ковальчук, які провели профілактичну лекцію для студентів вишу на тему: «Недопущення вчинення правопорушень серед неповнолітніх та їх відповідальність за скоєне».

Мета заходу - упорядкувати знання молоді про їхні права та обов'язки, про правопорушення, ознайомити їх з видами порушень та покараннями за них; розвивати уявлення про наслідки протиправних діянь; виробляти навички правомірної поведінки, негативне ставлення до правопорушень, умінні протистояти негативним впливам; формувати повагу до держави, її органів; розвивати критичне мислення як здатність аналізувати навколишню інформацію; виховувати самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки.

Виступаючі ознайомили присутніх з наступними питаннями:
- Які заходи впливу застосовуються до неповнолітніх осіб?
- Які адміністративні правопорушення найчастіше вчиняються неповнолітніми особами?
- Якими є основні причини вчинення правопорушень неповнолітніми?
- Яка відповідальність передбачена за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей?
- З якого віку настає кримінальна відповідальність неповнолітніх осіб та які її особливості?
- Які злочини вчиняються неповнолітніми найчастіше та які основні причини злочинності неповнолітніх?
- Чи несуть батьки, та в якій мірі, відповідальність за злочини, скоєні малолітніми, неповнолітніми дітьми?

Студенти різних спеціальностей мали можливість задати питання доповідачам, а запрошені інспектори дали чіткі й вичерпні відповіді на всі запитання щодо правового захисту та правових гарантій неповнолітніх, відповіли на численні запитання студентів, викладачів та кураторів.

Зустріч пройшла у приємній дружній атмосфері та невимушеній обстановці. Кожен мав можливість поспілкуватися з інспекторами з ювенальної превенції та отримати відповіді на важливі, хвилюючі кожного з нас питання.