Не має мови – не має нації…! — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу –
це його мова, ота жива схованка людського духу,
його багата скарбниця, в яку народ складає
і своє давнє життя, 
і свої сподіванки, 
розум, досвід, почування».

Панас Мирний

Традиційно у День української писемності та мови викладачі циклової комісії мовних дисциплін провели науково-практичну конференцію присвячену вшануванню  пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Метою конференції було: розширити відомості про розвиток української мови, проаналізувати практичне застосування мови в усному та писемному мовленні та згадати про українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Це свято було встановлено Указом президента України  9-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, свято рідної мови стосується не лише філологів, оскільки мовні проблеми повинні непокоїти всіх, хто не байдужий до долі всієї України. З уст викладачів охочі мали змогу більше дізнались про свято, історію рідного слова та мови. Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності". Але і надалі продовжуються дослідження історії української писемності. Є припущення, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.

Роль української мови в консолідації українського суспільства є дуже вагома. Мова є, найбільшим скарбом будь-якого народу та нації. Занепад мови – це зникнення нації. Якщо мова популяризується, стає необхідною  та вживається насамперед національною елітою, тоді сильною і високорозвиненою стає нація. Адже саме такими заходами необхідно прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяти покращанню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховувати почуття людяності, чесності, товариськості та гордитись тим, що ти – Українець і мова в тебе – Українська.