"Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне" — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

 

 

«Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово!

У барвінки зодягайся, українське слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали».

 

У Львівському кооперативному коледжі економіки і права відбулась студентська науково-практична конференція на тему: «Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне», приурочена до Дня української писемності та мови, яку організували та провели викладачі циклової комісії мовних дисциплін.

 

Метою конференції було  поглибити знання студентів про лексичні особливості львівського міського койне; показати динаміку розвитку мови міста Львова загалом; вказати на актуальність використання львівського балаку в наш час. Презентація доповідей щодо застосування львівської говірки в усному та писенному мовленні; практичне застосування міського койне корінними жителями міста, студентами та молоддю, представниками економічної сфери, літераторами та мистецтвознавцями.

З вітальним словом до учасників та організаторів конференції звернулася директор коледжу Наталія Зубко, яка зауважила: «…саме такими заходами необхідно прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяти покращанню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховувати почуття людяності, чесності, товариськості та гордитись тим, що ти – Українець і мова в тебе – Українська.».  

У роботі конференції взяли участь викладачі, адміністрація вишу, представники профкому, куратори та студенти коледжу.

Учасники обрали різноманітні теми для дослідження, які викликали щире зацікавлення запрошених. Найбільш запамятались доповіді: Мовна специфіка міста Львова устами корінних львів’ян, Доль Марта, студентка групи ПВ(н) – 17; Слова і місто або місто в словах. Відображення міського койне у назвах культурно-розважальних закладах міста Львова, Назар Анастасія, студентка групи ПВ(н) – 27, Науковий керівник Ірина Москалюк); Мовлення міста Львова крізь призму сучасної молоді та студентства, Семеряк Уляна, студентка групи ГРС(Н)-16, Науковий керівник Леся Мастикаш; Львівський балак як засіб спілкування інтелігенції міста Львова, Козак Вікторія, студентка групи ФН-ОЦ-17, Лайливі слова львівської  ґвари,  Щирба Христина, студентка групи ФН-ОЦ-17,  Львівський балак на телеекрані сучасного кіномистецтва, Андрушко Софія, студентка групи ФН-ОЦ -17, Науковий керівник Галина Гасюк та інші.

Доповіді студентів були актуальними, змістовними, цікавими,  достатньо високого наукового з використанням міжпредметних зв’язків. Виступи відрізнялися своєю оригінальністю, студенти охоче ділилися своїми думками.

Організаційний комітет студентської науково-практичної конференції висловив щиру подяку організаторам, керівникам та студентам за цікаві та змістовні доповіді, побажали не зупинятися на досягнутому, адже такі заходи – це перший крок студента до майбутньої творчої діяльності та наукових звершень.

Учасників конференції нагородили грамотами.