Екскурсія до історико-меморіального музею-заповідника «Личаківський цвинтар». — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладачі циклової комісії підприємництва та біржової діяльності коледжу в рамках виховної години організували для студентів екскурсію до історико-меморіального музею-заповідника «Личаківський цвинтар».

Викладач Марія Ільків разом з студентами спеціальності побували на одному з найстаріших кладовищ Європи, історико-меморіальному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар», який є важливою цінністю львів’ян. Мабуть, найбільш сакральне місце у Львові. Личаківський цвинтар є такою ж перлиною для Львова, як Пер-лашес для Парижу. За три століття на Личаківському цвинтарі знайшли спочинок майже чотириста тисяч львів’ян. Це жива присутність тих митців, які творили архітектуру, скульптуру і живопис Львова. Личаківський цвинтар дав відпочинок відомим музикантам, співакам, митцям, громадським та політичним діячам, науковцям, винахідникам, зумів об’єднати людей різної національності та віри,що увіковічнили пам’ять про себе і місто.

У ході екскурсії студенти відвідали могили  учасників бою під Крутами, героїв Небесної сотні, поховання воїнів АТО – борців за незалежність України.

Крокуючи центральною алеєю кладовища, на мить зупинились біля могил класиків української літератури - Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Володимира Барвінського та знаних композиторів XX століття - Станіслава Людкевича, Анатолія Кос- Анатольського, Миколи Колесси. Трохи далі - пам’ятники та похованнях художника Артура Ґроттґера, оперної співачки Соломії Крушельницької, історика Кароля Шайнохи, архієпископа Самуеля Кирила Стефановича, гімнаста Віктора Чукаріна та композитора Володимира Івасюка. Одна з бічних алей вивела до могил відомих поляків: письменника Северина Гощинського, акторки Габріелі Запольської, математика Стефана Банаха, поетеси Марії Конопницької, архітектора Зиґмунта Ґорґолевського та інших.

Також студенти мали нагоду відвідати могилу Василя Нагірного, якого шанує вся кооперативна спільнота Львівщини. 170 років минуло, як народився український галицький архітектор та громадський діяч кінця XIX — початку XX століть. Засновник товариств «Славія», «Народна торгівля»«Сокіл»«Зоря»«Дністер» та інші. Зі створення у Львові у далекому 1883 році, першої кооперативної установи на землях  Галичини під назвою “Народна торгівля”, яка дала поштовх потужному економічному відродженню краю.

Після екскурсії студенти завітали в Музей споживчої кооперації Львівщини, який знаходиться в приміщенні навчального закладу, в якому більше дізнались про історію розвитку кооперативного руху на землях Галичини, про видатного діяча кооператора, підприємця – Василя Нагірного.

Студенти вдячні викладачам циклової комісії та Марії Ільків за проведену цікаву екскурсію, в якій дізналися багато та отримали масу позитивних емоцій від побаченого та почутого. Такі заходи допомагають вивченню історії рідного краю, кооперативного руху та виховують патріотизм в підростаючого покоління.