Навчальна екскурсія а аптеку-музей "Під чорним орлом" — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладачі коледжу Світлана Кузьменко та Людмила Підлужна, з нагоди Міжнародного дня музею, організували та провели для студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права, груп ПВ(н)-17, ПВ(н)-27, ФН-17, навчальну екскурсію з використанням інтегрованого навчання на тему: «Історія, Магія. Алхімія» в Аптеку-музей «Під чорним орлом».

При вході студентів зустріли бронзові фігури античного бога лікування Асклепія (Ескулапа) і його доньки – богині здоров’я Гігеї.

Студенти дізнались від екскурсовода, що «…Аптека-музей «Під чорним орлом» — найстаріша з існуючих аптек міста Львова в якій можна оглянути старовинне аптекарське обладнання, якими користувалися середньовічні аптекарі, доречі, з 1735 року працює як звичайна аптека. У 1966 р. на її базі створено музей. Велика кількість експонатів та якісний художній супровід, добре сплановані експозиції докладно висвітлюють історію медицини та фармації , наочно ілюструють зв’язок алхімія-ятрохімія- хімія. Цікавими для огляду були стародавні кам’яні ступки, у яких готували мазі або товкли висушені лікарські рослини. В аптеці-музеї зібрано найцінніші документи з історії фармації від сивої давнини до сьогоднішніх днів. Особливе місце поміж експонатів музею, займають оригінальні видання Геленових праць XVI століття. Аптека володіє автентичними стародруками фармацевтичних словників і рецептів XVIII століття. Особливістю є те, що поряд зі звичайними найсучаснішими ліками у аптеці-музеї можна придбати фірмові ліки — «залізне вино» — тонізуючий напій, який лише тут реалізовується . Надзвичайний стан проймав мешканців середньовічного міста, коли вони переступали поріг цієї аптеки, тут не наче витав дух здоров’я, довголіття і навіть безсмертя. Люди у це вірили, то ж саме ця віра була для них своєрідними психологічними ліками від недуг…». Студенти вражені від побаченого: «…все у музеї відповідно до старовинного духу аптеки минулого, де велись прийоми хворих та виготовлялись ліки. Музей-аптека – це справжня енциклопедія фармацевтики минулого, а також цікава сторінка культури та історії України. В нас залишилися хороші емоції, дізналися і побачили багато нового та цікавого для нас…»