Науково-теоретична конференція на тему: «Правовий статус та захист особи на державному та міжнародно-правовому рівнях» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладачами циклової комісії правознавчих дисциплін проведено науково-теоретичну конференцію на тему: «Правовий статус та захист особи на державному та міжнародно-правовому рівнях». В конференції брали участь студенти ІІ, ІІІ та ІV курсів.

Голова циклової комісії Руслана Юзьків, наголосила на важливості науково-дослідницької роботи у навчальному процесі. На її думку, саме наукові конференції дають можливість забезпечити наукову підготовку висококваліфікованих спеціалістів, сприяють розвитку інтелектуальних здібностей, формуванню наукового світогляду студентської молоді. Актуальність дослідження проблематики правового статусу особи, захисту прав, свобод та інтересів людини на національному та міжнародному рівнях розкрила керівник науково-практичного гуртка «Феміда» Соломія Мисак, за її словами « …на сьогодні існує цілий ряд проблем як світового, так і вітчизняного масштабу, які неоднозначно вирішуються суспільством. Зокрема, існують дискусії щодо гендерної рівності, клінічних випробувань, права на аборти, право на зміну статі, права на одностатеві шлюби, права на евтаназію, статусу громадян за принципом подвійності тощо...»

Конференція розпочалася із доповіді Романа Радейка, к.е.н., викладача кафедри адміністративного та інформаційного права Інституту права та психології Національного університету «Львівська Політехніка» на актуальну тему: «Забезпечення права на приватність у цифрову епоху». Участь доповідача мотивувала студентів до глибокого наукового вивчення суспільних явищ новітнього характеру і надала можливість усвідомити практичну значущість наукової роботи в житті студентів.

Студентки Марія Климко та Вікторія Василів у своїх доповідях торкнулися проблеми правового статусу громадян України за кордоном, правових механізмів їх захисту, а також досліджували стан працевлаштування українців в європейських країнах.

В доповідях, в яких було висвітлено деякі аспекти права на життя, а саме права ненародженої дитини та права на клінічні випробування студенти Ольга Галімурка та Наталія Антипова досліджували момент виникнення права на життя, наслідки штучного переривання вагітності, а також суспільної необхідності проведення клінічних випробувань Дані питання дотичні до релігії, медицини, етики та відповідно відображаються в юриспруденції.

Із цікавою доповіддю виступила студентка Галина Дранчук, яка розкрила причини виникнення подвійного громадянства, міжнародно-правову практику та неоднозначність у правовому врегулюванні цього питання в Україні.

Проблематику рівності прав жінок і чоловіків та способи протидії насильства в сімї окреслили студенти Юлія Івашків та Тарас Іващук. Інтеграція української держави у світове співтовариство вимагає переосмислення ролі жінки у суспільстві, її рівноправну участь у всіх сферах життя діяльності, зокрема, в політиці та державотворенні, а також способів захисту членів сім’ї від насильства.

Робота учасників наукової конференції пройшла в дусі жвавої дискусії, під час якої були запропоновані креатині способи розв’язання заданих проблем.

За матеріалами конференції, підвела підсумки, завідувач наукового відділу Людмила Бачинська, яка відзначила результативність наукової роботи студентів і їх наукових керівників.

Заступник директора коледжу з навчально-методичної роботи Ігор Леськів, нагородив учасників подяками та побажав усім присутнім творчого натхнення, успіхів та нових перемог, а їхнім керівникам плідної праці та наукових досягнень.