Дружній візит в Румунію — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Ми не діаспора, як дехто каже, –– тут народилися
наші предки,

і ми, в свою чергу, виховуємо молоде покоління,

щоб тримали наші звичаї,нашу мову і передавали їх далі».

Касіян Піцура (директор ліцею).

Викладач коледжу, к.е.н., Михайло Голубка, відвідав з дружнім візитом єдиний україномовний ліцей ім. Тараса Шевченка у румунському місті Сігету-Мармацієй повіту Марамуреш.

Директор ліцею, Касіян Піцура розповів про історію українського ліцей ім. Т.Шевченка в м.Сігету-Мармацієй, який заснували восени 1944 року. Через шість років на базі закладу було відкрито Українську педагогічну школу, яка функціонувала до 1960 р., після чого її перетворили на румунську.У 1990 р. було відновлено український відділ, що готував вчителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів. А вже у 1997 р. відновили і діяльність українського ліцею ім. Т.Шевченка в м.Сігету Мармацієй як самостійного навчального закладу з трьома початковими - одним гімназійним та п'ятьма ліцейними класами. Тоді вперше було здійснено набір учнів на математико-фізичний профіль з викладанням українською мовою. З 1998 року було введено спеціалізацію "інформатика" з викладанням українською мовою, пізніше запровадили два профілі в ліцейних класах – “педагогіка” і “математика та інформатика”. В ліцеї здебільшого навчаються діти з українських родин Мараморощини із сіл Ремети, Вишівська Долина, Бистрий, Луг над Тисою, Кричунів, Кривий, Рускова, Поляни та інших, хоча є і етнічні румуни і навіть студенти з України.

Дружба з українцями Румунії повинна продовжуватись. Тісні дружні стосунки між освітніми закладами, має мати місце, адже керуючись переконаннями, що партнерська співпраця між молодими людьми, сприяє збереженню мовних, історичних, психологічних особливостей.

Маємо надію, що такі зустрічі будуть мати продовження і послужлять зближенню та налагодженню дружніх добросусідських зв’язків молодих українців по обидва боки кордону.