Навчальна екскурсія в Музей-меморіал жертв окупаційних режимів — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Національна культурна та історична спадщина є важливою складової історичної пам’яті кожної нації. У житті кожного народу є трагічні й героїчні події та пов’язані з ними місця, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Викладачі коледжу Галина Гасюк та Наталія Мозола, з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору, організували та провели для студентів навчальну екскурсію в Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», який розташований у Львові.

«Тюрма на Лонцького» - музей-в’язниця, яка відображає в своєму формулюванні один з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Головний акцент в експозиції поставлено на найкривавішу сторінку в історії тюрми – масові розстріли кінця червня 1941 року. В одному із залів демонструються кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова в кінці червня 1941 року.

Студенти під час екскурсії розглянули частину тюремних камер, які обладнано в експозиційні зали, стенди, на яких подано історію будівлі, прізвища частини розстріляних в'язнів та тексти документів, які регламентували перебування в цій тюрмі у різні періоди, кабінет слідчого та унікальну фотолабораторію. Найбільше студентів вразили рідкісне кіно та фотокадри про страшні події літа 1941 року, а також вишивані вироби в’язнів, які заарештовані виготовляли за допомогою рибних кісток замість голок.

На завершення екскурсії викладачі розповіли студентам історію встановлення пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, який споруджений навпроти музею «Тюрма на Лонцького».