Екскурсія в Національний університет «Острозька академія». — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Для колективу коледжу доброю традицією стало, наприкінці навчального року, проведення екскурсій з метою ознайомлення з особливостями Західного регіону України, роботою кооперативних підприємств, досвідом роботи ЗВО та відвідування святих місць.

Цей рік не став винятком і працівники коледжу мали змогу відвідати першу вищу школу Східної Європи - Національний університет «Острозька академія». Для колективу коледжу була проведена екскурсія територією першої української академії, адже, Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Заснував академію у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький. 

Під час екскурсії, кожен мав змогу ознайомитися з музеєм історії НаУОА, підземною художньою галереєю, науковою бібліотекою, студентсько-викладацьким храмом преподобного Федора Острозького тощо. Також представники Національного університету «Острозька академія» поділилися думками про навчально-виховний процес, спеціальності, культурно-мистецькі та спортивні досягнення, напрями майбутньої діяльності навчального закладу та особливостями.

Наступним пунктом мандрівки було відвідування Свято-Троїцького Межиріцького чоловічого монастиря, що знаходиться в селі Межиріч, Острозького району. Монастир-фортеця був заснований монахами з Києво-Печерської Лаври, вперше згадується у літописах ХІІІ століття. Найголовніша святиня Свято-Троїцького храму — Чудотворний образ Божої Матері "Життєподательниця". “Межиріцька Богородиця” була родовою іконою князів Острозьких. Її привезли від Вселенського Патріарха як подарунок і благословення за вірність і охорону святого православ'я.

Повертаючи до Львова, прочани набрали води з джерела святого Миколая. Історія джерела бере свій початок 988 року, коли, повертаючись із Києва після Хрещення Русі, перші християни начебто побачили в потічку зображення Святого Миколая.

На зворотньому напрямку, педагоги завітֺали в гості до коопеֺраторів Бродівщини, де ознайֺомились з діяльֺністю підприємств Бродівської райспоживспілки.

Кооператори запросили колектив в кафе «Сосновий бір», де  почасֺтували  стравֺами  україֺнської кухні.