Інтегроване заняття у формі лекції-презентації, з навчальних дисциплін «Конституційне право України» та «Державне будівництво і самоврядування» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін, Львівського кооперативного коледжу економіки і права, Любов Фірчук та Зоряна Хомяк організували та провели для груп   ПВ(н)-16, ПВ(н)-27 інтегроване заняття, у формі лекції-презентації, з навчальних дисциплін «Конституційне право України» та «Державне будівництво і самоврядування».

До проведення заняття була залучена Ірина Моряк юрист Української Галицької Асамблеї, випускниця коледжу.

Мета заняття: ознайомлення з організаційними та правовими механізмами управління територіальною громадою в процесі розбудови інфраструктури міста, технологіями формування громадської думки та ресурсами, якими володіють територіальні громади під час вирішення питань місцевого значення.

В Україні проводиться реформа у всіх галузях органів державної влади, в тому числі в органах місцевого самоврядування. Першими позитивними кроками провадження реформи стало розмежування повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підвищення відповідальності органів місцевої влади перед громадами, посилення фінансової спроможності органів регіонального самоврядування.

Наразі запроваджено окремі елементи реформи адміністративно-територіального устрою, активізовано механізм добровільного об'єднання територіальних громад, розпочато реформу бюджетної децентралізації тощо.   Поточний етап децентралізації ,на думку фахівців, потребує прийняття нового законодавства та внесення змін до низки нормативних актів. Викладачі циклової комісії та практичний фахівець, ознайомили студентів із новітніми викликами часу та завданнями, які ставить перед Україною Європейське співтовариство. Подання матеріалу було систематичним, доступним для сприйняття студентами. Відчувався постійний взаємозв’язок з аудиторією.

Вивчення даної теми допоможе бути задіяним в майбутньому   у вирішенні проектів щодо інфраструктури міста та проявляти свою ініціативу.

На завершення заняття, Ірина Моряк, наголосила «…місцевесамоврядування: чи є зміни? На таку тему ми сьогодні дискутували з вами. Це нереальний досвід: читати лекцію студентам-правникам свого рідного коледжу. Молодь зараз дуже крута. В молоді зараз найбільший потенціал. Я вірю, що разом ми зробимо наші села та міста кращими..».

Після завершення лекції студенти отримати відповіді на всі запитання.