«Великодня Писанка – культурний символ України». — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра. А одним з елементів обрядової традиції цього свята є писанка, популярність якої зростає з кожним роком.

У народі кажуть: "У світі доти існуватиме любов, допоки люди виготовлятимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ ,символ українського народу, його оберіг; символ Сонця, життя, його безсмертя; любові і краси, весняного відродження та достатку. Християни, які перейняли звичай писати писанки, побачили в них знак воскресіння й вічного життя. Писанка стала символом радості, всепрощення й великоднього привіту.

За ініціативи студентського самоврядування, напередодні Великодня, у вестибюлі коледжу встановлено святкове деревце з писанок. Для оформлення деревця був організований конкурс писанок серед студентів та викладачів навчального закладу.

Метою конкурсу-виставки є відродження українських звичаїв та обрядовості з писанкарства, привернення уваги до символічного значення цього невід`ємного атрибуту Великодніх свят, естетичного виховання серед студентства, водночас, це свідчення любові молодого покоління до наших українських традицій, збереження високої національної свідомості, виховувати естетичний та художній смак, любов і повагу до рідної культури, виховувати повагу до традицій і звичаїв українського народу, формувати інтерес до історичного минулого, його легенд та вірувань, прищепити любов до народного мистецтва, а особливо писанкарства. По закінченню конкурсу кращі писанки мали милувати око на святковому деревці, а переможці – отримати приз. Проте писанки були настільки різні та красиві, що журівирішило їх всіх розмістити на деревце.

Організатори конкурсу привітали усіх присутніх з наступаючими Великодніми святами.