Виховний захід-проект: «У світі професії програміста» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Викладач  циклової комісії інформатики та розробки програмного забезпечення коледжу – Віра Варгас,  організувала та провела виховний захід-проект: «У світі професії програміста» для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

Мета заходу допомогти студентам у визначенні цілей на майбутнє, мотивувати їхню подальшу навчальну діяльність у обраній професії, розширити знання студентів про професію програміста.

Завдання проекту – розвивати вміння мислити, робити певні висновки через пізнавально-дослідну діяльність, відпрацювання навичок збору інформації шляхом практичного використання мережі Інтернет, засобів обробки відео, аудіофайлів, роликів з YouTube, відпрацювання навичок роботи з програмою оброки презентацій.

Очікувані результати проекту – підвищення  пізнавальної  активність студентів, виховання навичок культури спілкування з однолітками, презентація проекту у вигляді ділової гри, стимулювання студентів до удосконалення своїх знань, вмінь та навичок із використання прикладного програмного забезпечення

Ведучими заходу були студенти групи ПК(н)-16: Наталя Відзівашець, Олег  Журавель, Дмитро Керницький та Мар’ян Жезло.

Cтуденти поринули у дивовижний світ програміста та знайшли відповіді на запитання: «Хто такі програмісти?», «Яку роботу вони виконують?», «Які переваги та недоліки професії програміста?», «Які колеги оточують айтішників?» тощо.

Було продемонстровано відео на тему: «Чи може комп’ютер мислити як людина?». Після перегляду відео, було поставлено  таке ж питання студентам у аудиторії. Відбулась жвава дискусія. Однак всі погодились на тому, що все ж таки не хотілось, щоб комп’ютер мав змогу так мислити, як людина, а для того потрібно людині постійно вдосконалювалась і щоб комп’ютер її наздоганяв, а не навпаки.

Також ведучі запропонували аудиторії пройти тест: «На скільки Ви програміст?», щоб з’ясувати мовну комп’ютерну грамотність студентів коледжу.

Під час заходу відбувся on-line короткостроковий проект-конкурс, завдання якого полягало у наступному: 4 команди за 10 хв. мають скласти пазл, наклеїти його на ватман, із смартфону вибрати інформацію про відому людину, що на пазлі, презентувати матеріал на ватмані.: Перша команда складась із студентів групи ІПЗ-17 ( Василь Підляський, Богдан Яременко, Ярослав Демцюх), Друга команда із студентів групи ПК(н)-16 ( Роман Бобало, Володимир Сапйолкін, Любомир Миронов), Третя команда із студентів ПК(н)-15  (Віктор Муха, Маркіян Гудзь, Володимир Тарас),Четверта команда із студентів групи Пк(н)-14 (Юрій Підляський, Павло Сиводід, Вікторія Щадило).

Поважне журі, яке складалось від представників адміністрації та викладачів циклової комісії: Ігор Леськів, Ліліана Криськув, Ірина Клачко, Наталія Мозола визначило переможця-команду групи ПК(н)-15.

Всі учасники конкурсу були нагороджені солодкими призами, а переможці грамотою.