Незабутня подорож у минуле…. — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Нещодавно студенти коледжу разом з викладачами циклової комісії правознавчих дисциплін, групи ПВн-26 ( куратор Наталія Захарчук), ПВн-15 (куратор Соломія Мисак), ПВн-25 (куратор, голова циклової комісії Руслана Юзьків) відвідали Тараканівський форт який розташований неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над рікою Іквою.

Особлива форма форту, його зовнішня потужність та архаїчний печерний вигляд приваблюють туристів з усієї України. Інакше даний форт називають "Дубенська фортеця". Варто підкреслити, що нині Дубенський замок є окрасою краю та одним із семи чудес-замків України. Однак цікавішою за все є його історія створення. Побудований Тараканів форт недалеко від містечка Дубно ще наприкінці 18 століття для захисту залізничної лінії Львів-Київ. Тому можна почути ще й інші назви споруди – Дубенський форт або Нова Дубенська фортеця. Як система оборонних укріплень, форт був зведений царським урядом від військ Австрійської імперії. На будівництво цієї помпезної споруди було виділено понад 66 мільйонів рублів! Форт має форму ромба зі сторонами до 240 м та висотою до 6 м. Укріплений потужними стінами та захищений ровами. Щоб краще уявити масштабність споруди, то для прикладу уявіть, що у казематах форту могло розміщатися до 800 осіб. Форт був цілком самостійною військовою одиницею.

Займаючи плошу понад 4 га та маючи 7 підземних рівнів він розміщав на своїй території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, телефонний зв’язок і 3 колодязі з водою та інше, що було необхідне для життя гарнізону. Окрім того була розвинена складна система підземних ходів, тунелів, приміщень, ходів, сходів. З тилу Тараканівського форту був величезний рів, на якому, в разі потреби, висувався міцний металевий міст. Роки Першої світової війни стали основним серйозним випробування для форту. В часи Брусиловського прориву біля форту загинуло багато австрійських солдат.

Сьогодні, на жаль, збереглися лише руїни форту, але їхнє природне оздоблення, розташування на мальовничих пагорбах над річкою Івкою, роблять це місце незабутнім. Дух військових пригод все ще витає у повітрі біля Нової Дубенської фортеці . Не є таємницею й те, що Тараканівський форт “облюбували” привиди. За два роки було зафіксовано 13 свідчень туристів, які стверджували, що господарі руїн з потойбічного світу супроводжували їх під час екскурсій. Тож, протягом туру, студенти та викладачі детально ознайомилися з туристичною інфраструктурою Рівненщини та збагатили свої знання про Україну.

Усім така поїздка запам’ятається надовго. Безліч позитивних емоцій, яскравих фотографій та веселих спогадів залишаться у пам’яті.