«Не знаючи історії свого народу, не збудуєш майбутнє держави...» — ВНЗ "Львівський кооперативний коледж економіки і права"

Традиція ознайомлення викладачів та працівників Львівського кооперативного коледжу економіки і права з українськими культурно-історичними цінностями та особливостями регіонів України існує в навчальному закладі кілька років поспіль. Не стала вона винятком для колективу коледжу і цього року. З нагоди професійних свят була організована екскурсія до Кам’янця-Подільського та Хотина.

Кам’янець-Подільський вважають одним із самих незвичайних міст України, заснований біля 2 тис. років тому, належить до «Семи чудес України». «Квітка на камені» - так говорила про Кам'янець-Подільський Леся Українка. У XV-XVIII ст. це місто було відоме в Європі як «оплот християнства», «вежа, зведена рукою Божою» і донині є справжнім музеєм під відкритим небом. Саме місто було неприступною фортецею, створеною природою глибоким каньйоном річки Смотрич глибиною близько 50 метрів та збудованими баштами та мурами і саму стародавню Кам'янець-Подільську фортецю, котра прикриває вхід у місто від ворожих нападів.

Подорож по Кам’янцю-Подільському розпочалась гостинною зустріччю місцевого екскурсовода Тетяною Філіпчук в старому місті та продовжилась на його просторах, які заворожили красою природних ландшафтів.

Розповідь екскурсовода, огляд башт, мурів, внутрішніх приміщень склали загальну картину функціонування фортеці від середньовіччя до XIX століття. Тут почули про три втечі Устима Кармелюка - народного месника та підкорювача жіночих сердець, дізналися, як несолодко жилося тим, хто мав «щастя» сидіти в борговій ямі, бачили колодязь, із якого можна витягти за раз близько сотні літрів води. Доповнили враження майстер-класи з виготовлення гончарних виробів, стрільби з лука тощо., що знаходилися на території музею. Кам'янець-Подільський - це місто в Україні, де було запущено повітряну кулю в далекому 1784 році.

Наступного дня викладачі коледжу мали можливість ознайомитися з одним з найпривабливіших історичних місць в Україні - містом Хотин. Історія Хотина - це оповідь про війни - перемоги і поразки, що сповнена таємниць і загадок, пов'язаних з великими імперіями і державами та великими її творцями - непересічними людьми з непересічною долею. Неповторні ландшафти, кам'яний мис, на якому височіє замок-красень - Хотинська фортеця XIII–XVIII ст., побудованому на березі р. Дністер, яка збереглася в чудовому стані. Це один із найбільш значних пам’ятників архітектури і військово-фортифікаційного мистецтва минулого. Її стіни заввишки до 30-40 м і завтовшки 5-6 м, земляні вали з бастіонами і глибокі рови, фортеця має 6 башт висотою по 60 м кожна ( це відповідає висоті 16-поверховому будинку), колодязь, глибина якого 65 м., викликали великий інтерес у всіх учасників екскурсії. Містичні легенди, пов’язані із її заснуванням, історії створення кожної з будівель в розповідях професійного екскурсовода виявились дуже цікавими. А надзвичайно мальовничі краєвиди не залишили нікого байдужим.

Викладачі інтелектуально та духовно оздоровились, окрилені Божою благодаттю та великим духовним піднесенням, насолодились красою золотої осені, природи рідного краю, пізнанням історичних пам'яток, туристичним центром Поділля, просторами нашої рідної держави.

Поїздка виявилась захоплюючою та пізнавальною, адже історія України - це завжди цікаво та пізнавально, а подорож дарує цілющий відпочинок та зближує колектив.