Проведено Тиждень правових знань — Львівський кооперативний фаховий коледж економіки і права

У Львівському кооперативному фаховому коледжі економіки і права з 04.10.2021р. по 08.10.2021р. викладачами циклової комісії правознавчих дисциплін проведено Тиждень правових знань.

Програма була насиченою різноманітними цікавими заходами, а також зустрічами студентської молоді із представниками юридичного фаху.

Першим заходом у рамках Тижня правових знань була олімпіада з права для студентів ІІІ, IV курсів «Право знати все про право», за результатами якої відзначено переможців. Студентів нагороджено відповідними грамотами.

05.10.2021 року, студенти 4 курсу освітньо-професійної програми Право відвідали Західний апеляційний господарський суд. Заступник керівника апарату Західного апеляційного господарського суду Валерія Максіна та начальник відділу міжнародно-правової роботи, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Анна Ярмола ознайомили студентів із структурою суду та посадовими обов’язками працівників апарату суду, розповіли про вимоги, що ставить перед судами сьогодення, зокрема судова реформа.

Студенти побували у залах судових засідань. Зокрема, переглянули судове засідання в онлайн-режимі. Головуюча суддя Світлана Бойко надала можливість побачити студентам як насправді проходить судове засідання у господарській справі, з’ясувати етапи розгляду справи по суті, аж до ухвалення та проголошення судового рішення, яким і завершується розгляд справи.

Особливо цікавим для правничого покоління стало те, що вони одягнувши суддівську мантію та присівши у крісло голови суду, змогли відчути себе у такій відповідальній ролі.

На завершення студентська молодь подякувала організаторам за корисно проведений час, виклавши свої побажання на фліпчарті, які стануть приємною згадкою для працівників суду.

06.10.2021р. в рамках програми заходів тижня правових знань у Львівському кооперативному фаховому коледжі економіки і права проведена виховна година для студентів перших курсів на тему: «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх», яку організували викладачі правознавчих дисциплін за участю лейтенанта поліції Шевченківського РВ ЛГУ Національної поліції у Львівській області Тараса Стецюри.

Інформаційно-просвітницький захід проведено у формі тренінгу. Правоохоронець розповів про безпеку поведінки в громадських місцях, наслідки зловживання алкогольними та наркотичними речовинами, захоплення азартними іграми, безпеку в Інтернеті, булінг в різних його проявах, правила спілкування з незнайомими особами. Студентам було роз’яснено про застосування заходів правового та виховного впливу при вчиненні правопорушення неповнолітніми. Дана зустріч є важливим напрямом превентивної діяльності у співпраці з правоохоронними органами в освітній сфері.

Цього ж дня викладачами циклової комісії правознавчих дисциплін було організовано брифінг з практикуючим адвокатом Громадського професійного об'єднання адвокатів Личаківського району м. Львова «Палата адвокатів» Шуріною Наталею Романівною.

Основною метою заходу стало ознайомлення студентів з одним із найбільш важливих та необхідних для побудови інституту громадянського суспільства юридичного фаху - адвокат. Студенти ознайомилися з загальними вимогами чинного законодавства щодо правового статусу адвоката, особливостями стажування та складання кваліфікаційного іспиту, активно обговорювали правила адвокатської етики.

Студенти були активними, дискутували, задавали запитання, узагальнювали отриману інформацію. Брифінг відбувся в атмосфері дружнього спілкування. Студенти зрозуміли, що крім високої кваліфікації, від дипломованих юристів потрібна ще і чесність, компетентність, стресостійкість, а також бажання неухильно дотримуватися букви закону. Очевидно, що з таким набором професійних і особистих якостей наші студенти завжди будуть затребувані на ринку праці.

07.08.2021 року, на передодні Дня юриста відбувся круглий стіл за участю керівник апарату Франківського суду м.Львова Святослава Лаби, провідного спеціаліста відділу підбору та оцінки персоналу управління персоналом Львівської міської ради - Любов Лозинська, куратор програми стажування у Львівській міській раді «Перший кар'єрний крок» - Наталія Томчук. Учасники зустрічі обговорили сучасні тенденції працевлаштування молоді на ринку праці, основні вимоги та особливості при працевлаштуванні на державну службу. Питання актуальні та викликали зацікавленість у студентів.

Цього ж дня викладачем циклової комісії правознавчих дисциплін, практикуючим адвокатом Кравчишин Русланою Богданівною було проведено відкрите практичне заняття з дисципліни Цивільний процес на тему: «Судовий розгляд цивільних справ». Заняття пройшло у формі судового засідання. Представники груп ПВн-18 та ПВн-28 проявили себе не тільки як старанні студенти, але і як талановиті спікери та актори.

Адміністрація, викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін та студенти Львівського кооперативного фахового коледжу економіки і права висловлюють щиру подяку усім запрошеним гостям, а також тим хто долучився до проведення тижня правових знань.